jak spłacić kredyt we frankach
Poradnik frankowicza

Zaciągnąłeś kredyt frankowy kilka, a może i więcej lat temu? Ponad dekadę wcześniej kurs franka zaczął rosnąć, ale w 2015 roku to już była prawdziwa katastrofa. Fatalnie odbiło się to na Twoich finansach. Czujesz, że masz zaciśniętą pętlę na szyi. Zastanawiasz się, jak możesz uratować swoją sytuację? Przeczytaj ten tekst!

Jakie masz możliwości?

Teoretycznie masz kilka opcji. Pierwsza: umówienie się na rozmowę z bankiem, aby:

To wszystko to jednak środki nieprowadzące Cię do pożądanego celu, kompletnie nieopłacalne. Pomogą Ci spłacać kredyt frankowy, ale nie o to tu tylko chodzi. W żaden sposób powyższe opcje nie zapewniają odzyskania pieniędzy z tytułu nadpłaconych rat, a te przecież są ostatnimi czasy nawet dwukrotnie wyższe! Jedyna droga to droga sądowa.

Umów się z adwokatem i porozmawiajcie o Twoim kredycie we frankach. Dzięki temu poznasz dwie kolejne możliwości. Ciekawy, jakie to? Jeśli tak, czytaj dalej.

Masz kredyt we frankach? Tylko adwokat może Ci pomóc!

Zacznijmy od kilku prostych faktów, to nie fizyka kwantowa. Znacznie łatwiej będzie Ci spłacić kredyt we frankach szwajcarskich, jeśli:

  • Twoje raty się obniżą,
  • odzyskasz pieniądze z tytułu nadpłaconych rat, przez co zwiększy się Twoja płynność finansowa,
  • będziesz mieć pewność, że raty w przyszłości będą bardziej stabilne. Na pewno nie urosną dwukrotnie, jak to miało miejsce teraz!

Banki udzielające namiętnie kredytów frankowych zwłaszcza w poprzedniej dekadzie stosowały liczne klauzule abuzywne (niedozwolone). To sprawia, że umowy z nimi nie mają mocy prawnej. Po usunięciu z umowy takich zapisów można:

  • uznać, że kredyt wcale nie był udzielony we frankach, ale w polskich złotówkach,
  • całkowicie unieważnić taką umowę.

Pierwsza opcja to tzw. odfrankowienie kredytu. Dzięki niej odzyskujesz wszystkie nadpłacone raty – może to być kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy! Spotkaj się z adwokatem, koniecznie ekspertem od kredytu we frankach, i dowiedz się, ile bank powinien Ci zwrócić Twoich pieniędzy.

Masz również możliwość całkowicie anulować umowę zawartą z bankiem. Oddasz więc mu to, co Ci pożyczył, a on zwróci Ci to, co mu wpłaciłeś.

Które wyjście jest dla Ciebie bardziej opłacalne? O tym również dowiesz się od swojego adwokata. Nie czekaj, nie zwlekaj, im szybciej odzyskasz swoje pieniądze, tym szybciej spłacisz kredyt i odzyskasz wolność!

Źródło zdjęcia: unsplash.com