pozwać bank kredyt frankowy
Poradnik frankowicza

Zastanawiasz się, czy pozwanie banku ma sens? Czy to coś, w co warto się zaangażować? Pewnie masz wiele obaw, a poza tym szkoda Ci czasu i pieniędzy. Ale okrutna prawda wygląda następująco: jeśli nie podejmiesz wysiłku, Twoja sytuacja finansowa się nie zmieni. Stres i niepewność jutra nie miną ot tak. Nie można oczekiwać zmian, gdy robi się wszystko tak samo jak do tej pory. Chyba się zgodzisz? Skorzystaj z pomocy prawnej dla frankowiczów i odmień swoje życie!

Twoja sytuacja maluje się w ten sposób:

Kiedy kurs franka rośnie, Twoje raty i dług w banku również. To sprawia, że coraz bardziej oddalasz się od mety, czyli momentu spłacenia kredytu. Czujesz się jak Syzyf, bo ciągle robisz to samo, a końca nie widać. Zmęczenie i frustracja rosną.

Twoja sytuacja finansowa się nie polepsza, bo zależy od kursu CHF. O płynności finansowej możesz tylko pomarzyć. Zapożyczasz się u bliskich, bo nie zawsze wystarcza Ci na raty. A tych NIE spłacać nie sposób, o czym wie każdy, kto ma kredyt w banku. Nie chcesz przecież narażać się na dodatkowe kary. Co więcej, pragniesz za wszelką cenę zachować swoje mieszkanie lub dom.

W efekcie jesteś w stałym napięciu. Przypłacasz to wszystko może nawet i zdrowiem oraz problemami w domu. To zupełnie naturalne, ale pamiętaj, że to nie Twoja wina! To bank grał nie fair, to on wpędził Cię w taką sytuację.

Liczne polskie i europejskie instytucje od SN, przez UOKiK, po TSUE wykazały, że banki nadużyły zaufania kredytobiorców, zachowały się wbrew dobrym obyczajom. Ale skończmy już z tymi eufemizmami: stosując niedozwolone klauzule, po prostu łamały prawo.

Dlatego ono stoi dziś tylko i wyłącznie po Twojej stronie, nie banków. Poszukaj pomocy prawnej dla frankowiczów już dziś, by dowiedzieć się, jakie masz szanse, jak będzie wyglądał proces itd.

Masz kredyt we frankach? Oto, co możesz zrobić:

Chcesz uwolnić się od kredytu? A także odzyskać swoje pieniądze? Pewnie już masz plan, co byś z nimi zrobił, zgadza się? Nie możesz stracić domu i dalej grać pod dyktando kursu franka, dlatego działaj już teraz! Czas i tak minie. Co zyskasz?

  • Masz szansę odzyskać nadpłacone raty z ostatnich 6 lat (odfrankowienie).
  • Saldo Twojego kredytu zmniejszy się, a co za tym idzie: również Twoje raty (odfrankowienie).
  • A jeśli zdecydujesz się na unieważnienie umowy, Twoja nieruchomość uwolni się od obciążeń.

Czy wiesz, że większość frankowiczów ostatnio wygrywa przed sądem? Że odzyskują od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych? Dołącz do nich i skorzystaj z pomocy prawnej już teraz. Nie martw się kosztami, u nas możesz rozłożyć płatność na raty lub zapłacić na wstępie możliwie jak najmniej, a resztę dopiero po wygraniu rozprawy.

Źródło zdjęcia: unsplash.com