spłacony kredyt we frankach
Poradnik frankowicza

Zastanawiasz się, czy mimo spłaty kredytu frankowego możesz procesować się z bankiem, aby odzyskać swoje pieniądze? Przekonaj się!

Nie tylko obecni kredytobiorcy chcą zwrotu swoich pieniędzy

Fala pozwów składanych przez frankowiczów przeciwko bankom dopiero ruszyła. Trudna sytuacja finansowa, w jakiej się znaleźli, również z powodu kryzysu ekonomicznego, brzmi jak koszmar. Odzyskanie pieniędzy, które wpłacili do banków, to nadzieja na lepsze jutro. Dlatego mocno im kibicujemy. Co jednak z tymi frankowiczami, którzy spłatę kredytu mają już za sobą?

Może tu właśnie jest mowa o Tobie. Zastanawiasz się, ile nadpłaciłeś z tytułu rat, gdy frank poszybował w górę? Chcesz dowiedzieć się, ile pieniędzy może Ci zwrócić bank?

Jak odzyskać pieniądze od banku po spłacie kredytu

Zobaczmy, co mówi prawo. Październikowe orzeczenie TSUE odnosi się właściwie do wszystkich umów frankowych, jakie zostały zawarte. Te bowiem bez wyjątku, jak oceniają prawnicy, zawierały klauzule niedozwolone. Ich obecność sprawia, że taka umowa nie ma mocy prawnej. Należy więc ją unieważnić.

Dobra wiadomość? Umowy mają to do siebie, że się nie przedawniają. Co innego roszczenia majątkowe. Dlatego nawet jeśli spłaciłeś kredyt, a chcesz procesować się z bankiem, powinieneś pamiętać, że możesz odzyskać nadpłacone raty, licząc 6 lat wstecz od momentu złożenia pozwu. Jeśli więc spłaciłeś kredyt ponad 6 lat temu, nie ma już o co walczyć. Ale jeśli np. 3 – być może jest to gra warta świeczki!

Jeśli wziąłeś kredyt np. w 2008 roku i płaciłeś go przez kolejną dekadę, to Twoje raty urosły znacząco. Masz wiele dziesiątek tysięcy złotych, a może i setek do odzyskania. Nawiasem mówiąc, to cud, że udało Ci się ten kredyt tak szybko spłacić.

Ważne! Aby zatrzymać bieg przedawnienia roszczenia, należy napisać i złożyć pozew. Im szybciej to zrobisz, tym więcej odzyskasz swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Dlatego najlepiej już teraz skontaktuj się z naszymi prawnikami. Twój pozew trafi do sądu w ciągu dwóch tygodni. Nie czekaj, nie zwlekaj.

Źródło zdjęcia: unsplash.com