FAQ

section-ee6619d

KREDYTY FRANKOWE - poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Jedyne wyjście, by nie stracić, ale jeszcze zyskać, to pozwać bank! Wtedy odzyskasz pieniądze z tytułu nadpłaconych rat, a kolejne będą niższe.
Od momentu, kiedy do nas przyjdziesz, wystarczą 2 tygodnie na złożenie pozwu. Na pierwszą rozprawę poczekasz ok. roku. Spokojnie, na każdą kolejną już krócej.
W dowolnej chwili możesz pozwać bank, ale musisz wiedzieć, że odzyskasz nadpłacone raty tylko z ostatnich 6 lat. Dlatego im szybciej złożysz pozew, tym lepiej!
Pozew zbiorowy oznacza znacznie dłuższy proces i szereg problemów z formalnościami. Uważamy, że to gra nie warta świeczki. Lepiej działać solo.
Każdą umowę, o ile znajdują się w niej niedozwolone klauzule (a wiemy, że tak), można unieważnić. Kredyty indeksowane mogą również zostać odfrankowione. To, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, zależy od Ciebie. Zapytaj nas, które Ci się bardziej opłaca.
Odfrankowienie umowy to potoczna nazwa na usunięcie z umowy z bankiem wszystkich zapisów indeksacyjnych. W praktyce dla Ciebie oznacza to zwrot nadpłaconych rat.
Uznaje się, że umowy kredytu... nie było. Frankowicz oddaje więc bankowi to, co od niego otrzymał, a bank kredytobiorcy wszystkie zapłacone dotychczas raty.
Indeksacja oznacza, że w przypadku frankowiczów kredyt został udzielony we frankach, a wypłacony w złotówkach. Z kolei jego spłata następuje w złotówkach, które bank przelicza na franki wg swojego kursu.
To zapis w umowie, który narusza interesy konsumenta, a także dobre obyczaje. Tym samym dając przewagę bankowi. Krócej: to łamanie prawa!
To kurs zakupu i sprzedaży waluty, w naszym przypadku franka szwajcarskiego. Bank po kursie zakupu wypłacił Ci kredyt, po kursie sprzedaży wylicza raty.
To tabela, w której bank ustala według znanych tylko sobie kryteriów cenę kupna i sprzedaż waluty.
To różnica pomiędzy kursem kupna a kursem sprzedaży waluty.
Jest to element oprocentowania kredytu i jest to zysk banku z tytułu udzielenia klientowi kredytu.
Stopa procentowa kredytów udzielanych w innych walutach niż polski złoty, w tym we franku szwajcarskim.
Dzięki tej ustawie możesz spłacać kredyt frankami wymienionymi we własnym zakresie w kantorze.
Bank, wypłacając kredyt, brał pod uwagę kurs kupna franka, natomiast w przypadku spłaty rat – kurs sprzedaży. To dodatkowy zarobek banku na Twoim kredycie, o którym nie ma mowy przy kredytach złotówkowych.
To forma zamiany obecnego kredytu we frankach szwajcarskich na kredyt złotówkowy. Ważne: samo przewalutowanie kredytu nie sprawi, że odzyskasz pieniądze z tytułu nadpłaconych rat.
Kredyt należy odfrankowić. Wtedy dług wobec banku zmaleje, a co za tym idzie – wysokość rat.
Wystarczy nam skan umowy o kredyt hipoteczny, regulamin kredytu, aneksy do umowy oraz zmiany regulaminu.
W październiku 2019 roku trybunał europejski wydał orzeczenie na temat sprawy państwa Dziubaków. Zajął stanowisko przychylne frankowiczom, opowiadając się za unieważnieniem umowy o kredyt we frankach. Co do zasady polskie sądy mają mieć na względzie orzeczenia wydawane przez TSUE, dlatego była to tak ważna wiadomość dla wszystkich kredytobiorców.
Zawsze możesz tak zrobić, decyzja należy do Ciebie. Wypowiedz pełnomocnictwo swojemu prawnikowi i zgłoś się do nas. Pamiętaj jednak, że możesz już nie odzyskać zapłaconych mu pieniędzy.
Oczywiście! Umowa nie przedawnia się, jedynie roszczenia. Co to oznacza? Możesz odzyskać od banku swoje pieniądze wpłacone w ciągu ostatnich 6 lat.