orzeczenie SN
Ciekawostki

Na wyrok Sądu Najwyższego czekało mnóstwo osób – frankowicze, banki, adwokaci, sądy i wszyscy inni obserwatorzy rzeczywistości prawnej i ekonomicznej kraju. To właśnie ta przełomowa decyzja miała wreszcie wpłynąć na orzecznictwo w sądach, ujednolicić je, aby nie było zbyt wielkich rozbieżności. To miało sprawić, że frankowicze, wchodząc na drogę sądową, będą wiedzieć, czego mogą się spodziewać. Dzięki temu łatwiej im będzie podjąć decyzję, czy bardziej opłaca się procesować do końca z bankiem, czy może jednak zawrzeć z nim ugodę.

Problem w tym, że kilkukrotnie przekładany wyrok… nie zapadł. 11 maja, czyli wczoraj, został odwleczony… bezterminowo. SN chce mieć więcej czasu, by zasięgnąć języka u RPO, RF, KNF, NBP, a nawet… Rzecznika Praw Dziecka.

Frankowiczami interesują się liczne instytucje

Już od przełomowego wyroku TSUE w 2019 roku serial pod tytułem frankowicze rozkręcił się na dobre. Akcja przyspieszała przy każdej wypowiedzi ważnej instytucji. W sprawie kredytobiorców we frankach głos zabierali już m.in. UOKiK, RPO, RF, a nawet Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Od zeszłej jesieni widać było coraz większe zainteresowanie tematem instytucji związanych z