frankowicze liczba
Ciekawostki

Zastanawiasz się, w których rejonach Polski najchętniej zaciągano kredyty frankowe? Sprawdźmy, gdzie nasycenie nimi jest największe, innymi słowy – gdzie mieszkają frankowicze!

Frankowicze są naprawdę liczni!

Kredyty we frankach w okolicach 2008 roku cieszyły się ogromnym powodzeniem. Do dziś liczba czynnych umów kredytowych wynosi blisko 440 tys., jak podaje forsal.pl. Dużo to czy mało? Biorąc pod uwagę, że kredyt zwykle brano na dwie osoby, liczbę osób, których on dotyczy, należy prawie podwoić. I rzeczywiście z innych danych wynika, że aż 800 tys. konsumentów spłaca kredyt we frankach.

Jeśli dodać do tego wszystkich tych, którzy pomagają frankowiczom w spłacaniu ich kredytów, okaże się, że to zjawisko dotyczy naprawdę wielu z nas. Właściwie można śmiało założyć, że każdy zna jakiegoś kredytobiorcę we frankach. Jeśli mowa o Tobie, koniecznie daj znajomemu namiary kontaktowe do naszej kancelarii. Pomożemy mu wyjść z pętli zadłużenia!

No dobrze, ale wróćmy do meritum. To by było na tyle w ramach liczby kredytobiorców – gdzie jednak ich zagęszczenie okazuje się największe?

Gdzie jest najwięcej kredytobiorców we frankach?

Money.pl podaje, że w przeliczeniu na 100 mieszkańców najwięcej frankowiczów mieszka w dużych miastach, takich jak Warszawa, Trójmiasto, Poznań, Wrocław. Ale nie tylko. Wielu z nich znajdziemy także w Lubinie, Policach i w Bielsku-Białej. To w wielkich kompleksach miejskich kredyty walutowe brało aż 9% dorosłych osób. Skala, jak widać, jest znacząca.

Najmniej kredytobiorców we frankach znajdziemy w południowo-wschodnich rejonach kraju. BIK podaje, że kredyty hipoteczne najchętniej biorą Polacy zamieszkujący północną i zachodnią Polskę.

Co ciekawe, kredyty w obcych walutach cieszyły się powodzeniem nie tylko w zamożnych rejonach, ale także na Warmii i Mazurach, gdzie dochody są niższe, a bezrobocie wyższe.

Dla nas nie ma znaczenia, kto wziął kredyt we frankach ani gdzie mieszka. Wiemy, że prawo leży po stronie kredytobiorców i że pomożemy każdemu z nich. Choć kancelarię mamy w Warszawie, prowadzimy sprawy frankowiczów z całej Polski.

Źródło zdjęcia: unsplash.com