Masz kredyt we frankach szwajcarskich i zastanawiasz się, jak możesz go unieważnić? Dowiedz się, jak to zrobić i czy to na pewno jedyna korzystna dla Ciebie droga w walce o sprawiedliwość!
Co wybrać: unieważnienie czy odfrankowienie?
Zgodnie z orzeczeniem TSUE to Ty, Konsumencie, masz prawo wybrać, czy chcesz unieważnić umowę z bankiem. Jeśli ta opcja wydaje Ci się znacznie bardziej opłacalna od tzw. odfrankowienia kredytu, to wspieramy Cię w obraniu tej drogi.
Spotkaj się jednak z prawnikiem i zanalizujcie dokładnie obie te możliwości: unieważnienie vs. odfrankowienie. Doświadczony w kwestiach frankowiczów adwokat powie Ci, które rozwiązanie jest w Twoim wypadku lepsze. Ostateczne decyzja zależy jednak od Ciebie.
Jeśli zdecydujesz się na unieważnienie umowy, dowiedz się, „z czym to się je”.
Na czym polega unieważnienie kredytu?
Zacznijmy od podstaw. Na unieważnienie umowy z bankiem mają szansę ci:
- którzy zaciągnęli kredyt indeksowany lub denominowany,
- w ich umowie z bankiem znalazły się klauzule abuzywne.
Jeśli umowa zostanie anulowana, nieruchomość stanie się wolna od obciążeń. Oddasz bankowi to, co pożyczyłeś od niego, bez dodatkowych kosztów i odsetek. Bank zaś zwróci Tobie wszystkie wpłacone raty. Podoba Ci się taka opcja? Jeśli tak, czytaj dalej.
Jak zatem unieważnić kredyt frankowy?
Pierwszy krok to znalezienie prawnika, który specjalizuje się w kredytach frankowych. Następnie pokazanie mu umowy i wszelkich niezbędnych dokumentów od banku. Po dokładnej analizie zapisów umowy adwokat napisze pozew i wniesie go do sądu. Pamiętaj: tylko dobrze napisany pozew zwiększa szansę na Twoje zwycięstwo i odzyskanie jak największej ilości pieniędzy!
Następnie uzbrój się w cierpliwość. Proces może potrwać kilka lat – szacuje się, że 2-3. Po październikowym wyroku TSUE pozwów w sprawach frankowiczów jest coraz więcej, dlatego im szybciej się tym zajmiesz, tym lepiej! Upragniona płynność finansowa czeka!